همکاری آل بردز Allbirds و Adidas در طراحی کفش - آتی استودیو
ژوئن, 2021 بدون نظر اخبار, مقالات

همکاری Adidas با Allbirds برای طراحی سری جدید رانینگ

آل بردز اعلام کرد در یک پروژه مشترک با غول لباس ورزشی جهان یعنی آدیداس برای سری جدید از کفش های خود همکاری می‌کند . آل بردز در تلاش است تا دستاورد های قبلی شرکت خود که همگی موفقیت آمیز بودند را تکرار کند اما اینبار به کمک آدیداس !!!.. آل بردز اعلام کرد که میخواهد در سری جدید تمامی رقبای خود را در گرد و غبار بگذارد و از همه پیشی بگیرد !! . آل بردز که  همیشه در طراحی های خود از متریال با کیفیت همراه با طراحی نوآورانه بهره می‌گیرد این بار در کنار خود آدیداس را دارد که این به نوعی نشانگر جاه طلبی های آل بردز در سری جدید کفش های رانینگ خود است آل بردز اعلام کرد محصول نهایی با همکاری آدیداس در سری جدیدترین پوشاک پیشرفته آدیداس قرار میگیرد و این محصول به نوعی از فناوری پیشرفته آینده (Futurecraft Footprint) بهره می‌گیرد . سری جدید آل بردز قرار است یک کفش ورزشی مناسب دویدن با عملکرد بالا و دارای تأثیرات محیطی بسیار کوچکتر باشد و طبق برآورد شرکت ها ، فرآیند تولید آن به میزان قابل توجهی کم 6.5 پوند دی اکسید کربن منتشر می کند.

 

آل بردز Allbirds با Adidas در یک پروژه مشترک همکاری می‌کند . طراحی منحصر به فرد کفش . طراحی کتانی . طراحی لباس ورزشی . طراحی محصول و طراحی صنعتی . طراحی منحصر به فرد
آل بردز در یک پروژه مشترک با آدیداس برای سری جدید از کفش های خود همکاری می‌کند . طراحی منحصر به فرد کفش . طراحی کتانی . طراحی لباس ورزشی . طراحی محصول و طراحی صنعتی

 

تاریخچه شرکت موفق آل بردز Allbirds

 

آل بردز Allbirds یک شرکت آمریکایی نیوزلندی است که خود را به عنوان تولید کننده لباس ورزشی ، کفش و کتانی و پوشاک به جهان معرفی کرده است . برگ برنده این شرکت نسبت به شرکت های دیگر تولید کننده لباس ورزشی استفاده از متریال دوست دار طبیعت است که  محصولات آل بردز را منحصر به فرد میکند .  اولین کفش آلبردز Wool Runner بود که از پشم مرینوی فوق العاده ظریف نیوزیلند ساخته میشد. میتوان گفت Wool Runner آغازی برای موفقیت های Allbirds یه حساب می‌آید . این شرکت ادعا می کند که تمامی محصولات تولید شده و فروخته شده از این شرکت تا آنجا که ممکن است سازگار با محیط زیست هستند و این مورد آل بردز به یک برند با اعتبار در جهان مبدل کرده  و یک شرکت B معتبر است. در مارس 2018 ، این شرکت کفش های خود را با الیاف درخت اکالیپتوس ارائه داد  در سال 2020 آنها اولین خط تولید پوشاک خود را برای زنان و مردان ساخته شده از مواد پایدار راه اندازی کردند.  طبق مقاله بلومبرگ ، AllBirds بخشی از رونق مدل مستقیم به مصرف کننده است که هم به عنوان سازنده و طراح هم به عنوان فروشنده و بازاریاب عمل می کند تا از سود جویی در این صنعت جلوگیری کند . به نوعی آل بردز در تلاش است تا محصول را بدونه واسطه در اختبار مشتریان خود قرار دهد تا همه از یک کفش دوستدار طبیعت با طراحی منحصر به فرد و با کیفیت برخوردار باشند .

تیم براون بنیانگذار Allbirds ایده شرکت را زمانی که معاون کاپیتان تیم فوتبال نیوزلند بود ، بدست آور. او قبلاً در مدرسه تجارت تحصیل کرده بود و برای دوستان خود کفش چرمی درست می کرد و به نوعی از همان ابتدا با مشکلات این صنعت آشنایی داشت و همچنین وی شانس این رو داشت تا با مشتریان خود تبادل اطلاعات کند و این موضوع در موفقیت امروز این شرکت بسیار تاثیرگذار بوده . در سال 2014 ، وی از طراحی و مهندسی یک کفش کتانی که از متریال  پشم نیوزیلند بود توانست کمک هزینه تحقیقاتی دریافت کند . وی سپس ایده خود را در Kickstarter راه اندازی کرد و در مدت پنج روز 119000 دلار درآمد کسب کرد. پس از راه اندازی Kickstarter ، براون با جوئی زویلینگر ، مهندس بیوتکنولوژی و متخصص مواد تجدید پذیر همکاری کرد . هم بنیانگذاران شروع به توسعه روند خود کردند و بطور رسمی Allbirds را در مارس 2016 راه اندازی کردند.

در طول سال اول فعالیت خود ، شرکت 990.25 میلیون دلار از سرمایه گذاران از جمله ماورون ، لرر هیپو ونچرز و سایر شرکت ها جمع آوری کرد.

نام Allbirds اشاره به این واقعیت است که نیوزیلند تقریباً هیچ پستاندار خشکی بومی ندارد. این سرزمین “همه پرندگان” است. 

در دسامبر سال 2017 ، Allbirds از استیو مادن شکایت کرد و ادعا کرد که کفش های مسافرتی این شرکت تقریباً شبیه دوندگان پشم آن است. 

از سال 2017 ، این شرکت 50 کارمند در مقر خود در سانفرانسیسکو ، 40 کارمند در انبار نشویل و 350 پیمانکار در یک کارخانه در کره جنوبی داشت.

تا اکتبر 2018 ، Allbirds با ارزیابی 1.4 میلیارد دلار سهام خود را به سرمایه گذاران فروخت

در ماه مه سال 2020 ، Allbirds اعلام همکاری با آدیداس کرد

 

ویژگی های منحصر به فرد در طراحی محصولات آل بردز Allbirds

 

READ  کریس بنگل برنده جایزه طراحی 2021 آمریکا کیست ؟

در فرآیند تولید و طراحی های قبلی شرکت آل بردز ویژگی های منحصر به فرد و نکات زیادی وجود دارد که حاصل سال ها تلاش مهندسان و طراحان صنعتی این شرکت در راستای اهداف بزرگ آل بردز می‌باشد شاید در نگاه اول مخاطب با یک طرح قدیمی و بسیار ساده رو به رو شود و محصول نهایی یک کفش معمولی به نظر بیاید اما از نظر متخصصان این حوزه طراحی های این شرکت انقلابی در صنعت تولید کفش ورزشی است . محصول جدید Allbirds و Adidas می تواند میزان انتشار کربن خود را کاهش دهد! و از متریال تجدید پذیر در طبیعت و دوست دار طبیعت در ساخت آن استفاده شده و این بخشی از ویژگی هایی است که این دو شرکت در طراحی آن ارزیابی کردند.

Allbirds سابقه طراحی کفش با متریال های غیر معمول این صنعت را داشته و این روند را نیز در سری جدید خود هم ادامه داده همچنین در طراحی از مواد با اثر کربن پایین تر از کف و الیاف پتروشیمی استفاده شده که معمولاً برای ساخت کفش ورزشی با کیفیت استفاده می شود. Allbirds که از قبل به استفاده از موادی مانند پشم مرینو و روغن دانه کرچک در کفش های ورزشی معروف بوده ، با کمک آدیداس و با استفاده از AllFirds ’SweetFoam به جای یورتان ترموپلاستی ، میانه های سبک وزن سبک خود را از نوع Lightstrike  انتخاب کرده . Futurecraft.Footprint که این ترکیب و نوآوری مخصوص آل بردز و انحصاری در اختبار این شرکت است

در طراحی رویه کفش جدید از مش استفاده شده که 70 درصد پلی استر بازیافتی و 30 درصد Tencel است ،Allbirds از ماده الیاف سلولزی ساخته شده از خمیر چوب که در Allbirds ’Tree Runners نیز قبلا استفاده شده بود و با استقبال فراوانی هم رو به رو شده بود در سری جدید خود استفاده کرده. و مانند بسیاری دیگر از محصولات Adidas ’Terrex و Futurecraft ، کفش جدید فقط سفید خالص است ، به اعتقاد شرکت آل بردز رنگ آمیزی یک محصول فرایندی است که انرژی را از مخاطبان و مشتریان این شرکت دور میکند و به قولی رنگ اصلی شرکت برای محصولات خود سفید است.

 

READ  طراحی تعاملی ( IxD ) چیست ؟ Interaction Design
آل بردز Allbirds با Adidas در یک پروژه مشترک همکاری می‌کند . طراحی منحصر به فرد کفش . طراحی کتانی . طراحی لباس ورزشی . طراحی محصول و طراحی صنعتی . طراحی منحصر به فرد
آل بردز Allbirds با Adidas در یک پروژه مشترک همکاری می‌کند . طراحی منحصر به فرد کفش . طراحی کتانی . طراحی لباس ورزشی . طراحی محصول و طراحی صنعتی . طراحی منحصر به فرد

آل بردز در طراحی کفش رانینگ خود از هارمونی منحصر به فرد این شرکت استفاده کرده و این مورد از نکات قابل توجه در برند سازی و بازاربابی شرکت های بزرگ است که خوشبختانه در آل بردز هم رعایت میشود و این نکته خودبسیار جذاب است . آل بردز در طراحی کفش رانینگ و دیگر محصولات به این نکته توجه ویژه ای دارد و آن سبکی و راحتی محصولات تولید شده در این شرکت میباشد که و به طرز شگفت انگیزی در تمامی طراحی ها میتوان یافت

کفش های آدیداس معمولاً از نظر سایز با دیگر کمپانی ها متفاوت هستند و شما اگر میخواهید کفشی داشته باشید که علاوه بر خصوصیات یک کفش زیبا راحتی را نیز همراه داشته باشد باید یک سایز بزرگتر خریداری کنید ولی این مشکل در سری جدید محصولات آل بردز و آدیداس که مخصوص دویدن هستند به چشم نمیخورد

آل بردز در طراحی کفش خود به اناتومی بدن انسان موقع دویدن و پیاده روی توجه بسیار دارد و در طراحی کفش خود از هارمونی استفاده میکند که متناسب با ویژگی های بدن یک شخص ورزشکار است و این مورد رو هم در طراحی کفی و هم در طراحی رویه کفش میتوان یافت . Lightstrike بخشی از محبوب ترین خطوط کفش عملکردی آدیداس است ، بنابراین اگر عاشق کفش های مخصوص دویدن Adizero هستید ، احتمالاً این موارد را دوست خواهید داشت.

جالبترین جنبه Futurecraft . Footprint این مورد هست که آدیداس با سرعتی باورنکردنی در حال انجام پروژه هایی است که مشکل تغییرات آب و هوایی و تاثیرات آن در بدن یک دونده حرفه ای و آماتور  را حل کند این موضوع شاید بخشی از ویژگی هایی است که همگان را به سمت خرید محصولات این شرکت سوق میدهد . ممکن است برخی از شرکت ها هم همپا با دو شرکت ادبداس و آل بردز پیشرو در ایم معقوله باشند ولی بازار به دست کسانی تسخیر شده که از علم خود و این پژوهش ها در محصولات خود بیشتر استفاده میکنند و این مورد نشانگر آن است که چرا یک شرکت از دیگران به موفقیت بیشتری دست مییابند .

این واقعیت که تعداد انگشت شماری از شرکت های پوشاک ورزشی – حتی دو نام بزرگ مانند Adidas با Allbirds  پروژه هایی را برای کاهش انتشار کربن ارائه می دهند ، به این معنی است که Adidas با Allbirds همچنان به دنبال حل مشکلات محیط زیستی کره زمین هستند . اما سرعت زیاد این پروژه نشان می دهد که ما می توانیم نحوه تولید کالاهای مصرفی را بسیار سریعتر از آنچه فکر می کنیم تغییر دهیم. و روند تولید محصولات باید به سمت دوستدار طبیعت برود.

 

Tags

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.