کریس بنگل برنده جایزه طراحی 2021 آمریکا کیست ؟
آوریل, 2021 بدون نظر اخبار, مقالات

کریس بنگل برنده جایزه طراحی 2021 آمریکا کیست ؟

شیکاگو آتنایوم از کریس بنگل به عنوان برنده امسال جایزه طراحی آمریکا نام برد. کریس بنگل طراح توانمند اتومبیل آمریکایی است که بیشتر به خاطر کار خود به عنوان رئیس طراح گروه BMW شناخته می شود ، جایی که او مسئول اتومبیل های BMW ، Mini و Rolls-Royce بود.

هر ساله جایزه آمریکایی برای طراحی به طور مشترک توسط شیکاگو آتنائوم: موزه معماری و طراحی و مرکز اروپایی معماری طراحی هنری و مطالعات شهری به طراحانی اعطا می شود که متعهد شده اند اصول تعالی طراحی را در متن جامعه معاصر ما و کسانی که طراحی خود را به یک بیان عمیق تر اومانیستی در مورد اینکه چگونه جامعه معاصر مدرن ما می تواند در نتیجه پیشرفت و پیشرفت کند ، ارتقا داده اند.

 

کریس بنگل طراح بزرگ BMW، Mini و Rolls-Royce کیست ؟

در سال 1992 ، وی به عنوان اولین رئیس طراحی آمریكا در BMW معرفی شد. مأموریت او برای ایجاد استراتژی احساسات از طریق طراحی ، به برند معمولاً محافظه کار انرژی بخشیده است و طراحی کلاسیک BMW را با خطوط برجسته و مجسمه سازی به روز کرده است ، چیزی که دور از طراحی یکنواخت خودرو است. در نتیجه ، طراحی های جسورانه وی به BMW کمک کرده است تا به عنوان یک رهبر جهانی در فروش خودروهای برتر شناخته شود و از طرفداران جدیدی را به ارمغان بیاورد ، رقبا را وادار به پیروی از این سبک متمایز می کند.

پس از ترک BMW در فوریه 2009 ، وی Chris Bangle Associated s.r.l را تأسیس کرد. (CBA) در بورگاتا با قدمت چند قرن در تپه های بالای Clavesana – یک مرکز معروف شراب در منطقه Piemonte ایتالیا. امروز ، به عنوان مدیر عامل CBA ، کریس بنگل تیمی از طراحان و مهندسان را هدایت می کند که به همراه همکاران مشتریان CBA ، از Borgata به عنوان اقامتگاه ترکیبی Studio-Design استفاده می کنند. فضاهای باز و باغ های انگور زیبا در اطراف بورگاتا تخیل را تشویق می کند.

کریس بنگل برنده جایزه طراحی 2021 آمریکا کیست برنده جایزه طراحی 2021 آمریکا کیست BMW Mini Rolls-Royce شیکاگو آتنایوم طراحی خودروChris Bangle Associated s.r.l CBA طراحی اتومبیل idesignawards طراح خودرو BMW
کریس بنگل برنده جایزه طراحی 2021 آمریکا کیست برنده جایزه طراحی 2021 آمریکا کیست BMW Mini Rolls-Royce شیکاگو آتنایوم طراحی خودروChris Bangle Associated s.r.l CBA طراحی اتومبیل idesignawards طراح خودرو BMW

 

یکی از جدیدترین پروژه های او – REDS – نوع جدیدی از EV است که برای CHTC (China Hi-Tech Group Corporation) تولید شده است و زبان بصری جدیدی را برای اتومبیل ها معرفی می کند. پس از عرضه در نمایشگاه لس آنجلس موتورز در نوامبر 2017 ، REDS اکنون در حال تولید است. با استفاده از REDS ، کریس بنگل با شروع فرآیند از داخل ، رویکرد انقلابی در طراحی اتومبیل اتخاذ کرده است تا فضای داخلی خودرو مکانی فوق العاده برای زندگی ، کار و بازی باشد. همانطور که کریس می گوید ، او “فضایی را تصمیم گرفته است که تبدیل به یک ماشین شود”. علاوه بر فعالیت های استودیو اختصاص داده شده به طراحی محصول و اتومبیل ، کارگاه ها و مشاوره استراتژیک ، CBA در پنج سال گذشته یک شاخه اختصاص داده شده به انیمیشن و کارتون

تجربیات در زمینه طراحی و نوآوری و توصیه هایی که بنگل پس از بیش از 25 سال به عنوان مدیر ارائه داده است ، وی را به یک سخنران مورد تقاضا تبدیل می کند. او برای سخنرانی ، تدریس طراحی و مشاوره با همکاران مشتری خود به طور مکرر به سراسر جهان سفر می کند.

این جایزه همراه با جوایز تاریخی خوب طراحی موزه ، که در سال 1950 در شیکاگو تأسیس شد ، از یک متخصص طراحی خاص با بالاترین افتخار عامه برای تولید طراحی که باعث پیشرفت در طراحی ، نوآوری و طراحی ماندگار می شود ، تجلیل می کند.

کریستین نارکیویچ-لاین ، منتقد معماری اظهار داشت: “آنچه در مورد بنگل و فلسفه های طراحی وی بیشتر جذاب است – و برخلاف اکثر طراحان صنعتی امروز ، وی از رویکرد فکری فکری جدی نسبت به طراحی برخوردار است – این است که وی بسیار تحت تأثیر معماری قرار گرفته است.” “در واقع ، او دقیقاً همان طراحی معماری را دارد که معمار برای ساخت یک ساختمان یا یک شهر انجام می دهد.

“او خود اشاره کرده است که فرانک گری تأثیر عمده ای بر وی داشته است و او در کار خود از نظریه های معماری انقلابی مانند ساختار شکنی پذیرفته است. تفکر او نیز از همان مفاهیم مدنی و اجتماعی مدنی به عنوان آلساندرو مندینی یا آلدو روسی تکامل می یابد – نوعی “فرم از احساس پیروی می کند.”

کریس بنگل به طور رسمی جایزه آمریکایی طراحی را در اواخر تابستان (TBC) به همراه دریافت کنندگان طرح خوب 2021 دریافت می کند.

منبع: www.dexigner.com

Tags

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.